A vizsgált vérmintákban minden szennyezőanyag átlagos koncentrációja csökkent a korábbi eredményekkel összehasonlítva. A kutatócsoport vezetője, Donald Patterson szerint bár kedvező a vegyületek jelenlétének csökkenése, de az egyes évek eltérő vizsgálati módszerei miatt nem lehet egyértelműen meghatározni, hogy a jövőben is hasonlóan fog-e tisztulni az emberek szervezete. A pontosabb előrejelzéshez segítséget adhatnak a 2005–2006-ban vett minták, melyek feldolgozásával várhatóan egy éven belül végeznek.
A vizsgálatok alapján megállapítható, hogy az egyes társadalmi csoportok milyen mértékben vannak kitéve a szennyező anyagok hatásainak. Például a klórozott vegyületek előállításakor, elégetésekor keletkező kis mennyiségben is mérgező vegyület, a dioxin koncentrációja a fiatalabbak szervezetében csökkent, de az idősebb lakosoknál nem változott a mennyisége. A spanyol kisebbség szervezetében összességében kevesebb vegyi anyagot találtak, mint a többi lakosnál, ahogy a férfiak szervezete is tisztábbnak bizonyult a hölgyekénél.
Több vegyületet a betiltás után évtizedekkel is ki lehet mutatni a vérmintákból. A rovarirtó szerként használt, és az USA-ban 1973-ban betiltott DDT bomlásterméke (DDE) a minták 99,7 százalékában találták meg. A gombairtó szerként használt hexaklórbenzolt 1984-ig használták, mégis a minták 99,9 százalékából volt jelen. A vegyületek folyamatos jelenlétét feltehetően a permetszerekkel szennyezett importélelmiszerek okozzák.
További vizsgálatok szükségesek annak megállapítására, hogy a vérben változó koncentrációban megtalálható perzisztens szennyező anyagok milyen hatással vannak az emberi szervezetre.